• Klasa 2s

• Dnia 10 lutego uczniowie klasy 2s mieli okazję obejrzeć pięknie przygotowaną wystawę budowli z klocków lego, którą zorganizowała klasa 2a pod opieką pani Iwony Kurzei.

Uczniowie zaprosili swoich rówieśników poprzez samodzielnie napisane i rozwieszone w szkole ogłoszenia. Wystawa związana była z omawianą na lekcjach Danią, skąd pochodzą klocki lego.

• "Bajkowy świat Danii"

• Klasa 2a przez parę dni realizowała projekt "Bajkowy świat Danii".

Czytaliśmy Baśnie H.Ch.Andersena. Gromadziliśmy ciekawostki o Danii. Przenieśliśmy się w czasie poznając życie wikingów. Na zakończenie projektu stworzyliśmy wystawę budowli z klocków Lego, na którą zaprosiliśmy społeczność szkolną.

Dziękujemy wszystkim klasom za odwiedziny sali 510 i miłe słowa.

• Uwaga Konkurs!

• Obecna sytuacja nie sprzyja kontaktom bezpośrednim (rówieśniczym, z dziadkami itp.), ale jest na to sposób.

Wykonaj pocztówkę do przyjaciela propagującą postawy tj. życzliwość, pamięć o innych, utrzymanie bliskich relacji pomimo warunków w jakich przyszło nam żyć.

Dobre słowo może być zbawienne dla osób, które czują się osamotnione.

Praca plastyczno - techniczna + tekst.

Zdjęcie wykonanej pracy (max 4) wyślij na adres:

konkursySP1Dzierzoniow@gmail.com

Konkurs dla kategorii:

klasy 1-3 SP

klasy 4-7 SP

Termin nadsyłania prac 28.02.2021r.

Opiekun konkursu - Pani Ewelina Gutkowska.

Serdecznie zapraszamy!

• ŚNIEŻNY DEKALOG

• O bezpieczeństwo dbam! Pamiętam, że na stoku nie jestem sam!

W ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczeństwo mnie kręci" zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym i filmowym pn. „ŚNIEŻNY DEKALOG”, polegającym na zilustrowaniu Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej-FIS.

Możesz rysować, malować lub nagrać 60- sekundowy film. Pracę czy film stworzyć samemu lub w grupie (max.3 uczniów)

Szczegóły konkursu, regulamin i karty zgłoszenia znajdziesz na stronie:

www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku

Termin nadsyłania prac do organizatora: 5 marca

Wyniki: 18 marca

• KLASA 2B - LEKCJA W TERENIE

• Poszukiwania części mowy trwają

Bo czasem nam problemy sprawiają.

Jednak jak się okazuje

W terenie ich nie brakuje.

Zaraz je odszukamy

I poprzez zabawę zapamiętamy!

• Bal Karnawałowy 2s

• Dnia 29 stycznia odbyła się klasowa zabawa karnawałowa. Uczniowie klasy 2s w pięknych i pomysłowych strojach bawili się wspaniale przy muzyce, a w przerwie delektowali się ciepłymi lodami i soczkami.

• A może czas na jabłko?

• Wiem, co jem!

Każdego dnia spożywamy mnóstwo produktów. Jedne znamy bardziej, inne mniej. Który z nich spożywasz najczęściej? Czy są zdrowe? Czy nam nie szkodzą? Zastanów się zanim po nie sięgniesz.

Wata cukrowa – produkt cukierniczy z niteczek cukru, owinięty na drewnianym patyku, powstaje w specjalnej maszynie poprzez topienie cukru i jego nagłe wystudzenie.

Pańska skórka – to biało-różowy cukierek owinięty w papierek sprzedawany głównie w Warszawie.

Oscypek – wędzony ser z mleka owczego charakterystyczny dla polskich gór, szczególnie dla Podhala.

Wuzetka – rodzaj słodkiego ciastka, składającego się z kakaowego biszkoptu, dżemu, bitej śmietany i pomady czekoladowej.

Kogel-mogel – deser z surowych żółtek jaj utartych z cukrem, inaczej wszystko wymieszane.

Chipsy - popularna przekąska w postaci cienkich, osuszonych plastrów ziemniaków lub innych warzyw, zazwyczaj obsmażonych w głębokim, gorącym tłuszczu. Podczas procesu powstawania wytwarzają się rakotwórcze substancje.

To tylko kilka przykładów przekąsek znajdujących się w naszym codziennym życiu. A może czas na jabłko?

• Jestem jedyny, niepowtarzalny, wyjątkowy!!!

• Każdy z nas wie, że budowanie poczucia własnej wartości u dzieci jest rzeczą niezmiernie ważną. To klucz do szczęśliwego życia i sukcesów  w przyszłości. To umiejętność wybaczania sobie porażek, to wiedza, że nie każdy z nas musi być idealny, aby zasługiwać na szacunek      i miłość. My dorośli chcielibyśmy, aby każde dziecko umiało tak układać swoje życie, żeby czerpało z niego radość i satysfakcję.

To, jakie mamy poczucie własnej wartości zależy w dużej mierze od tego, jak zostaliśmy wychowani.  Rola opiekunów – rodziców, dziadków, nauczycieli – w budowaniu wysokiego poczucia własnej wartości u dziecka jest nie do przecenienia.

Dlatego w naszej szkole w dniach 28 i 29 stycznia 2020 r. odbyły się warsztaty, służące poprawie samooceny pt. „Jestem jedyny, niepowtarzalny, wyjątkowy”. W warsztatach on-line uczestniczyły klasy 5a i 6b. Dzieci chętnie się wypowiadały i bały udział w zajęciach. A możliwość rozmowy o swoich sukcesach, mocnych stronach, ale także lękach i obawach, jest szczególnie ważna w czasie pandemii i odizolowania od rówieśników.

• Zostań e-wolontariuszem!

• Lubisz pomagać innym? Chcesz uczestniczyć ogólnopolskich przedsięwzięciach? Chcesz zdobyć doświadczenie i nowe umiejętności? Zostań "e-wolontariuszem"!

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w wyjątkowej inicjatywie - "e-wolontariacie", której celem jest stworzenie drużyny osób chcących pomagać innym przy wykorzystaniu internetu. Jako "e-wolontariusz" będziesz otrzymywać drogą elektroniczną zadania do wykonania. Każdy uczeń - uczestnik "e-wolontariatu" otrzyma certyfikat potwierdzający udział.

Szkolny koordynator e-wolontariatu Pani Jolanta Rygas

Szczegółowe informacje dostępne są tutaj: https://bit.ly/ewolontariat

Rejestracja dla uczniów: https://forms.gle/eQpMPAfv5usNCYZv6