• 30.09.2020 Dzień Chłopca

•

Dzień Chłopaka dzisiaj mamy, więc życzenia im składamy. Dużo zdrówka, pomyślności, szczęścia w życiu i radości. Niech nas dobrze wspominają o Dniu Kobiet pamiętają.

• Dzień pustej klasy 25.09.2020

• W piątek 25 września nasza szkoła uczestniczyła w Akcji Dzień Pustej Klasy. Jest to wyjątkowa ogólnopolska inicjatywa promująca wartość edukacji na świeżym powietrzu. Tego dnia uczniowie ze swoim nauczycielem spędzają chociaż jedną lekcję poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej.

• Wycieczka klasy 1b i 3c - "Ostoja nad Młynówką"

• Dnia 22 września uczniowie z klasy 1b i 3c uczestniczyli w zajęciach w terenie w gospodarstwie agroturystycznym „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku. Uczniowie karmili zwierzęta hodowlane, poznali budowę i zachowanie zwierząt. W polu rozpoznawali rośliny okopowe. Wszyscy z apetytem spożywali kiełbaski, drożdżówkę i kompot. W tym dniu świat przyrody dzieci odbierały wszystkimi zmysłami. To była bardzo udana wycieczka.

• 81. ROCZNICA SOWIECKIEJ NAPAŚCI NA POLSKĘ ORAZ ŚWIATOWEGO DNIA SYBIRAKA

• 81 lat temu, 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

Dziś w rocznicę tego jednego z najtragiczniejszych dni w historii Polski, nasi uczniowie upamiętnili ten dzień pod pomnikiem, przedstawiając program artystyczny złożony z wierszy i piosenki.

• Bezpieczna droga do szkoły i do domu

• Przy współpracy pedagoga szkolnego oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie uczniowie klas 1 odbyli pogadankę "Bezpieczna droga do szkoły i do domu".

• Dzień kropki 15.09.2020

• Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku. Nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze czy opiekunowie organizują zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty i odważyć się je zaprezentować.

• 07.09.2020 NARODOWE CZYTANIE

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 07.09.2020 Narodowe czytanie.

Dnia 07.09.2020r. w naszej szkole odbyła się dziewiąta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Jej celem, jak co roku, jest propagowanie literatury narodowej, uwrażliwienie na piękno języka polskiego, popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Podczas tegorocznej odsłony Para Prezydencka zaproponowała do czytania dramat Juliusza Słowackiego pt. ‘Balladyna”. Wszyscy uczniowie klas 4 – 7 w SP1 uczestniczyli w akcji podczas lekcji języka polskiego, słuchając z uwagą fragmentów dzieła romantycznego twórcy. Młodzieżz zainteresowaniem śledziła losy bohaterów dramatu, choć miała niemałe trudnościze zrozumieniem dawnego języka.

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

• Plan zajęć na 02.09.2020

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 już za nami. Cieszymy się, że dzieci wróciły do szkoły.

W dniu jutrzejszym zajęcia integracyjne. Poniżej plan zajęć dla poszczególnych klas.

Plan na 2 września 2020 r.

1. klasy 1-3: 8.00-11.30

2. klasy 4-5: 9.00-12.00

3. klasy 6-7: 8.15-11.15

Zajęcia w przydzielonych gabinetach.