• Wiem, co jem!

Każdego dnia spożywamy mnóstwo produktów. Jedne znamy bardziej, inne mniej. Który z nich spożywasz najczęściej? Czy są zdrowe? Czy nam nie szkodzą? Zastanów się zanim po nie sięgniesz.

Wata cukrowa – produkt cukierniczy z niteczek cukru, owinięty na drewnianym patyku, powstaje w specjalnej maszynie poprzez topienie cukru i jego nagłe wystudzenie.

Pańska skórka – to biało-różowy cukierek owinięty w papierek sprzedawany głównie w Warszawie.

Oscypek – wędzony ser z mleka owczego charakterystyczny dla polskich gór, szczególnie dla Podhala.

Wuzetka – rodzaj słodkiego ciastka, składającego się z kakaowego biszkoptu, dżemu, bitej śmietany i pomady czekoladowej.

Kogel-mogel – deser z surowych żółtek jaj utartych z cukrem, inaczej wszystko wymieszane.

Chipsy - popularna przekąska w postaci cienkich, osuszonych plastrów ziemniaków lub innych warzyw, zazwyczaj obsmażonych w głębokim, gorącym tłuszczu. Podczas procesu powstawania wytwarzają się rakotwórcze substancje.

To tylko kilka przykładów przekąsek znajdujących się w naszym codziennym życiu. A może czas na jabłko?