• UROCZYSTOŚĆ PRZYJĘCIA SZTANDARU I NADANIA NASZEJ SZKOLE IMIENIA NOBLISTÓW POLSKICH

• 10 grudnia bieżącego roku nasza szkoła obchodziła wyjątkowe święto. Dzień ten zostanie na długo zapamiętany jako jeden z najważniejszych, gdyż wtedy właśnie otrzymaliśmy z rąk przedstawicieli Rady Rodziców sztandar, na którym zostało pięknie wyhaftowane imię Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie. Od tej chwili naszej nauce i zabawie będą patronować Nobliści Polscy, których sylwetki poznawaliśmy na poprzedzających święto lekcjach wychowawczych oraz lekcjach języka polskiego.

Podczas uroczystego apelu grupa uczniów z klasy 5 c i 6c przypomniała nam główne dokonania ośmiorga znanych Polaków, przeplatając informacje recytacjami, tańcem i śpiewem. Dzięki nim na naszej szkolnej scenie zagościł Neron wraz z Petroniuszem i Winicjuszem, Jagna świętująca dzień swojego zamążpójścia oraz przyjaciółka Marii Skłodowskiej - Curie. Występ uświetnił swoim głosem nasz absolwent - Mikołaj Tokarski - który w niezwykle wzruszający sposób wykonał pieśń Jacka Kaczmarskiego pt. „Mury”. Uroczystość zakończyliśmy już w mniej poważnym nastroju, oglądając występy szkolnych cheerleaderek z klasy 3s oraz 6c i 4a.

Nobliści Polscy – jak udowadnia mijająca jesień, ta lista nie jest jeszcze zamknięta i może znaleźć się na niej każdy mądry, utalentowany, ambitny i pracowity Polak. Może, mając tak wspaniałych patronów,  kiedyś do tego szacownego grona dołączy któryś z uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie?

• Mikołajkowa wycieczka klasy 4a i 5c do Marianówka

• Dnia 27 listopada 2019 roku uczniowie klasy 4a oraz 5c wybrali się na wycieczkę Mikołajkową do pobliskiego Marianówka. Uczniowie  z dużym zaangażowaniem karmili konie, świnki, kozy i owce. Niezwykle łagodne zwierzaki pozwalały się dzieciom głaskać i przytulać. Dużą atrakcją były zajęcia edukacyjne zorganizowane przez właścicielkę gospodarstwa - uczniowie piekli i ozdabiali pierniki, wykonywali świeczniki oraz ozdabiali bombki. Pełni pozytywnych wrażeń, najedzeni słodkościami, wrócili do Dzierżoniowa, już planując kolejne wizyty w Marianówku. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie, ale też potrafiły się odpowiednio zachować.