• PILNE!

• Szanowni Państwo!

Ministerstwo Edukacji Narodowej, a w ślad za nimi nasze władze samorządowe podjęły decyzję o czasowym ograniczeniu funkcjonowania szkoły. Reagując na zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia działania opiekuńcze, prowadzone będą przez szkołę w małych grupach. Dzieci, które przyjdą w czwartek i w piątek do szkoły z powodu braku zapewnienia im opieki przez Rodziców, podzielone zostaną na małe zespoły i umieszczone w klasach, pod opieką nauczycieli.Rodzice dzieci do 8 roku życia mogą skorzystać z płatnego zasiłku opiekuńczego przez 14 dni (wypłaca ZUS i jest to 80 % wynagrodzenia), wystarczy tylko zgłosić ten fakt pracodawcy i wypełnić oświadczenie (wzór dostępny na stronie internetowej ZUSu).Od 16.03 do 25.03 nauczyciele przesyłać będą za pośrednictwem Librusa (zakładka Wiadomości) zadania do wykonania, materiał do przeczytania i opracowania. Uczniowie mogą przekazywać sobie treści zadania poprzez publikowanie ich na portalach społecznościowych w tzw. grupach zamkniętych. W dniach od 12.03. do 25.03 szkolna stołówka będzie zamknięta. Proszę Państwa, nasze działania mają na celu przede wszystkim zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa, w tym zakresie musimy działać odpowiedzialnie i wspólnie, dlatego bardzo ważne jest, abyście Państwo rozmawiali z dziećmi i tłumaczyli, że niewskazane jest wychodzenie z domu w celach rozrywkowych, odwiedzanie siebie nawzajem, umawianie na spotkania grupowe, spacerowanie z rówieśnikami po mieście.Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne powinniśmy się starać przebywać w wąskim gronie, tylko najbliższych osób. Bardzo proszę śledzić informacje umieszczane w Librusie i na stronie internetowej szkoły, a także informacje publikowane przez Burmistrza.Najważniejsze z nich i nowe ustalenia dotyczące koronawirusa wywieszane będą również na drzwiach wejściowych do szkoły.

Dyrektor szkoły Monika Szczucka.

• Powiatowy Konkurs Ortograficzny

• Dnia 10 marca w Ostroszowicach odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT” klas 3. W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 14 dzieci z Bielawy, Piławy, Pieszyc, Łagiewnik, Dzierżoniowa. Miasto Dzierżoniów reprezentowało 3 uczniów – dwoje z SP1. Nasza uczennica Michalina Malinowska zajęła 1 miejsce, a Anna Musielska 5 miejsce (tylko 1 punkt dzielił ją od 3 m).

Gratulujemy, jesteśmy z Was dumni!!!

• MIEJSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY

• Dnia 4 marca odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Ortograficzny „Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT”, wzięło udział 12 uczniów z dzierżoniowskich szkół. Uczniowie pisali dyktando, objaśniali zasady pisowni oraz uzupełniali wyrazy brakującymi literami. Do gminnego etapu w Ostroszowicach zakwalifikowali się:

1 miejsce - Michalina Malinowska SP 1

2 miejsce -  Mateusz Kaczmarek SP 3

3 miejsce -  Anna Musielska SP 1

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach ortograficznych.

• Szkolny Konkurs Ortograficzny klas trzecich

• Dnia 2 marca odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT” dla klas trzecich.

Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów. Zwycięzcami konkursu zostali:
            1 miejsce Michalina Malinowska – kl.3a
            2 miejsce Anna Musielska – kl.3a
            3  miejsce Mateusz Głębocki – kl.3a
            Laureaci wezmą udział w Miejskim Konkursie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dziękuję komisji w składzie Ewa Juziuk, Marzena Golema, Iwona Kurzeja za sprawdzanie prac.

Elżbieta Czarnecka