• Wolontariat w schronisku dla zwierząt

• Dnia 09.11.2019r. uczniowie  z klasy 2s, 5b i 6c wzięli udział w wolontariacie w schronisku dla zwierząt "Azyl". Zapoznali się z funkcjonowaniem schroniska oraz pomocą bezdomnym psom. Z zaangażowaniem wykonywali prace porządkowe na terenie obiektu, wyprowadzili psy na spacery i karmili je przeniesionymi z domu smakołykami. Wizyta w schronisku poruszyła serca naszych wolontariuszy, którzy już planują kolejne spotkanie w "Azylu".

• Lekcja misyjna

• W czwartek, 8 listopada, uczniowie klas 5a i 5b mieli możliwość spotkania się z s. Zofią Łapińską, salezjanką, w ramach lekcji religii. S. Zofia przez blisko 30 lat pracowała na misjach w Zambii, dlatego też uczniowie mieli okazję poznać bliżej świat misyjny, rzeczywistość życia w Afryce, lokalne języki i obejrzeć tamtejsze przedmioty, które ze sobą przywiozła s. Zofia.Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w lekcjach misyjnych, zadając różne pytania dotyczące trudów i codzienności pracy misyjnej.

• Jabłko zamiast papierosa

• Dnia 05.11.2019r. odbyła się akcja profilaktyczna pt. Jabłko zamiast papierosa, skierowana do uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Jej celem było propagowanie zdrowego trybu życia i uświadamianie zgubnych skutków palenia papierosów. Przy zaaranżowanym na korytarzu stanowisku znalazły się kosze pełne jabłek, plakaty oraz informacje dotyczące szkodliwości dymu nikotynowego dla palaczy oraz osób przebywających w ich otoczeniu. Wolontariusze z klasy 5b wręczali ulotki antynikotynowe i jabłka. Również w klasach odbyły się pogadanki propagujące życie bez nałogu nikotynowego połączone z rozdawaniem jabłek. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

• Zbiórka darów dla schroniska AZYL

• W imieniu SU serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę darów dla schroniska AZYL w Dzierżoniowie. Łącznie zebrano: 67 kg karmy, 9 puszek, 5 przysmaków, 3 koce. Pokarm został przewieziony do schroniska. Zbiórka trwa przez cały rok szkolny w bibliotece szkolnej.

• Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

• Dnia 08.11.2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy 6b. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.Gościnnie wystąpił p. Aleksander Ludwa i Alicja Ludwa z klasy 1s. Wspólnie z synem i córką zaśpiewali dwie pieśni patriotyczne: Horytnica i Szara Piechota.Bardzo dziękuję wszystkim uczniom klasy 6b za zaangażowanie oraz ich rodzicom.

Wychowawca klasy 6b Dorota Pilarczyk