• 2018/2019

• Międzyszkolne Zawody Pływackie

Dnia 13 marca na dzierżoniowskim basenie odbyły się Międzyszkolne Zawody Pływackie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Ksawery Lisik 1a, Malczewski Szymon 1b, Konieczna Klara 1s, Sazońska Iga 1s, Stelmaszak Amelia 1s, Dudek Adrian 2a, Janiszewska Zofia 2s, Kleban Amelia 2s, Krzos Gabriela 2s, Moskalska Jaśmina 2s, Nowacka Zuzanna 2s, Pancer Nadia 2s, Sowińska Jagoda 2s, Szeloch Amelia 2s, Szydłowski Alex 2s, Niemiec Aleksandra 3a, Popowicz Filip 4a, Trybus Bartłomiej 4b, Gonciarz Oliwier 4c, Ślipko Jakub 4c, Tatarzyn Kacper 5a, Kraus Mateusz 5b, Malawska Laura 5b i Szydłowska Oliwia 5c była przez nich godnie reprezentowana. W rezultacie po zaciętej rywalizacji Ksawery Lisik zajął I miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym w roczniku 2011, Filip Popowicz zajął III miejsce na dystansie 25m stylem grzbietowym i II miejsce na 25m stylem dowolnym w roczniku 2009, Jakub Ślipko zajął I miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym w tej samej kategorii, Kacper Tatarzyn zajął II miejce na dyst. 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym w roczniku 2007 a Mateusz Kraus III miejsce grzbietem i III miejsce kraulem . U dziewcząt z rocznika 2007 sytuacja była następująca: Laura Malawska III miejsce na 50m grzbietem , a Oliwia Szydłowska III miejsce na 50m kraulem. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy wyników i życzymy wytrwałości w dążeniu do sukcesu.

ZAWODY SPORTOWE-SIATKÓWKA-3

Dnia 05 marca odbyły się zawody w mini piłce siatkowej trójek w kategorii dziewcząt i chłopców.Uczniowie klas młodszych zajęli III miejsce w składzie Andrzej Kotus,Tomasz Bednarczyk,Lewandowski Adrian,łukasz Szerszń i Kacper Polański z klasy 5s oraz Mateusz Kraus z 5b. Dziewczynki zajęły 2 miejsce w składzie Zuzanna Szczucka,Paulina Szczęsna ,Hanna Prządka z 5c,Klaudia Kwiatek,Malwinka Szycowska oraz Laura Malawska z 5b i Natalia Kwiatkowska z 5s.Dziewczęta awnsowały do zawodów powiatowych,które odbyły się 12 marca 2019 w Łagiewnikach,gdzie zajęły 3 miejsce.

Siatkówka Gimnazjum

Dnia 21.02.2019 w naszej szkole odbyły się rozgrywki siatkówki chłopców szkół gimnazjalnych. Był to połfinał strefy wałbrzyskiej w którym udział wzięły trzy drużyny, Kudowa Zdrój, Ząbkowice Śląskie i nasza szkoła Sp1. Ostatecznie wszystkie mecze wygrała szkoła z Kudowy Zdrój, drugie miejsce zajęła nasza Sp1, a na trzecim uplasowała się szkoła z Ząbkowic Śląskich. Cieszymy się bardzo ponieważ drugie miejsce naszej szkoły dało nam awans do finału strefy wałbrzyskiej, co jest dużym sukcesem na tym szczeblu rozgrywek.

Halowa Liga Piłki Nożnej

Rozpoczęły się rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej klas pierwszych i drugich. Głównym celem tej imprezy sportowej jest krzewienie kultury fizycznej poprzez popularyzację gry w piłkę nożną oraz wyłonienie najzdolniejszych młodych piłkarzy. Naszą szkołę reprezentują drużyny: kl. 1a,1b, 1c, 1s, 2a, 2b, 2s. Wszystkim drużynom życzę jak najwięcej wygranych meczy, a przede wszystkim dobrej zabawy!!

Żyj zdrowo i kolorowo - zawody klas 1-3

Dnia 21 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Międzyszkolny Zimowy Turniej Sportowy dla klas 1-3. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: kl. 1s- Lena Jędrowska, Klara Konieczna, Maria Tuła,Jakub Mrówczyński, kl. 2s- Amelia Szeloch, Zuzanna Nowacka, Hanna Berbeć,Jakub Terpiłowski, Szymon Nowak, Daniel Wojtas,kl. 3a-Lura Ognisty, Aleksandra Matusiak. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Gratuluję naszym zawodnikom.

Bieg po radość

W dniu dzisiejszym drużyna "Zawsze gotowi" w składzie: Anna Pajchrowska - kl. 8, Antonina Zalewska - kl. 8, Oliwia Ognisty - kl. 5b, Maja Wolska - kl. 5b, Oliwia Szydłowska - kl.5c, wzięła udział w Powiatowym Konkursie "Bieg po radość", którego organizatorem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek.Konkurs wymagał od uczestników współdziałania, sprawności, wiedzy, umiejętności, rozwiązywania problemów w jak najkrótszym czasie. Miło mi poinformować, że drużyna naszej szkoły wywalczyła drugie miejsce. Uczestnikom zabawa bardzo się podobała i już zgłosiliśmy chęć udziału w przyszłym roku.

1 miejsce w Finale Powiatu Dzierżoniowskiego w Siatkówce Chłopców - Foto

17 stycznia 2019r. w naszej szkole odbył się turniej międzyszkolny w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt na etapie miejskim. W rogrywkach dziewcząt wzięły udział trzy szkoły - SP1, SP5 oraz SP Sióstr Salezjanek. Wszystkie drużyny rozegrały po dwa spotkania i zwysięzko w tych zawodach wyszła nasza szkoła zdobywając komplet punktów. SP1 - 1m, SP5 - 2m, SPSS - 3m. Do finału powiatowego zakwalifikowały się SP1 i SP5. Do rozgrywek chłopców przystąpiły tylko dwie szkoły - SP1 oraz SPSióstr Salezjanek, mecz ten zakończył się wynikiem 2/1 dla SP1, awans naszej szkoły do finału powiatu.

24 stycznia 2019r. odbyły się kolejne rozgrywki dziewcząt w siakówce - Finał powiatu dzierżoniowskiego w SP1 w Dzierżoniowie, który wygrała drużyna z Piławy Górnej pokonując naszą szkołę oraz drużynę z SP5 Dzierżoniów. Drugie miejsce zajęła SP1, a trzecie SP5.

W tym samym dniu w szkole podstawowej w Łagiewnikach odbył się finał powiatu chłopców. Po zaciętym i wyrównanym meczu nasza drużyna chłopców SP1 wygrała z drużyną gospodaży SPŁagiewniki 2/1 w tie-breaku zajmując 1 miejsce w finale powiatu!!!Gratulacje dla drużyn i opiekunów dziewcząt - pani Grażyny Nowak, drużyny chłopców - pana Tomasza Nowackiego. Drużynie chłopców życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek!

3 miejsce uczennic z klasy 2s w Akrobatyce Sportowej

Uczennice naszej szkoły - Gabriela Krzos oraz Amelia Szeloch brązowymi medalistkami  Młodzieżowych Mistrzostw Dolnego Śląska w Akrobatyce sportowej! Dnia 2 grudnia w Świdnicy młode akrobatki Akrobatyki Sportowej Stowarzyszenia Arte-Fit  i uczennice klasy sportowej 2s debiutowały w Młodzieżowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Akrobatyce Sportowej. Mają się czym chwalić, ponieważ po niespełna półtora roku treningu  dziewczynki odnoszą pierwsze sukcesy. Brązowy medal dla naszych Uczennic w konkurencji dwójek żeńskich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2 miejsce reprezentacji piłki nożnej

W dniu 25.10.2018 r w Świdnicy odbył się półfinał wojewódzki w piłce nożnej. Nasza reprezentacja złożona z uczniów SMS uplasowała się na drugim miejscu ulegając w meczu finałowym drużynie gospodarzy turnieju. W fazie grupowej zajęliśmy 1 miejsce pokonując m.in. szkoły z Kłodzka i Ząbkowic. Drużyna wystąpiła w składzie: Olek Krzyżaniak, Kamil Ziółkowski, Kamil Markulak, Wojciech Chmielnicki, Sebastian Martynowicz, Dominik Watuszko, Patryk Skupień, Maurycy Majewski, Mikołaj Baziuk i Jakub Zator. Gratulacje!

Pierwsze miejsce SMS Dzierżoniów w piłce nożnej chłopców

18 października na naszym obiekcie Orlik rozegrano powiatowy turniej w piłce nożnej, w którym zajęliśmy 1 miejsce i awansowaliśmy do Półfinału Strefy. W zawodach pokonaliśmy zespoły z Łagiewnik i Bielawy. SMS Dzierżoniów wystąpił w składzie: A. Krzyżaniak, K. Markulak, W Chmielnicki, K. Ziółkowski, J. Bujak, S. Kuprowski, D. Watuszko, M. Kwiecień, J. Berncaki, M. Dymkowski, P. Skupień, M. Baziuk.

Lekkoatletyka

W dniu 21 września 2018 roku na bieżni lekkoatletycznej znajdującej się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Lekkiej Atletyce. W zawodach uczestniczyło ponad 100 uczniów dzierżoniowskich szkół podstawowych (roczniki 2004 – 2008 i młodsi), którzy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, bieg na 100 m przez płotki, bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 m (chłopcy), a także sztafety 4 x 400 m. Zawodnicy z miejsc I-III w każdej konkurencji otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi bony podarunkowe na zakupy w sklepie sportowym.