SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W DZIERŻONIOWIE

• Dnia 01.09.2017 zaczęła funkcjować w naszym mieście nowa szkoła - Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie, która jest nastepcą prawnym Zespołu Gimnazjów nr 3 im. Stanisława Konarskiego.

• 17.10.2017 na forum odbyło się pierwsze w 24 letniej historii szkoły pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści w obecności rodziców, dziadków, rodzeństwa, dyrekcji szkoły i nauczycieli złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1. W uroczystości uczestniczyli także p. Andrzej Bolisęga - wiceburmistrz naszego miasta i p. Marzenna Lasota-Darowska - naczelnik wydziału infrastruktury społecznej.

• 26.02.2018r nasza Szkoła wystawiła w Kinie Zbyszek widowisko „Jeszcze Polska nie zginęła…” inaugurujące miejskie obchody Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Przedstawienie odbyło się w 91 rocznicę ustanowienia "Mazurka Dąbrowskiego" Hymnem Polski. Słowo wstępne przygotowała pani Elwira Chamczyńska – dyrektor szkoły. Na widowni zasiedli znamienici goście: Pan Dariusz Kucharski Burmistrz Miasta, pani Anna Kulińska wizytator DKO, dzierżoniowscy radni, wielu rodziców, dziadków, nauczyciele i uczniowie szkoły. Nasi aktorzy przygotowywali się do występu pod kierunkiem pań: Violetty Bień oraz Alicji Przybysz. Spektakl został uświetniony niezwykle elegancko i dostojnie odtańczonym polonezem, do którego przygotowała młodzież pani Ewelina Gutkowska. Oprócz wierszy, pieśni patriotycznych, prezentacji multimedialnej i tańców nie zabrakło informacji historycznych. Cały montaż stanowił niecodzienną lekcję historii, która u wielu widzów wywołała niemałe wzruszenie.

• 23.03.2018r. uczniów naszej szkoły odwiedził Biskup Świdnicki Ignacy Dec. Ksiądz Biskup uczestniczył w ostatnim dniu rekolekcji wielkopostnych, udzielił chętnym uczniom i pracownikom błogosławieństwa oraz złożył społeczności szkolnej życzenia świąteczne.

• 01.10.2019 - w tym dniu obowiązki Dyrektora szkoły przejęła Pani Monika Szczucka, a wicedyrektorem nadal jest Pani Violetta Bień